[Financování oprav památek]

Jak napsat smlouvu o půjčce

Ke každé řádné půjčce potřebujete mít sjednanou smlouvu. Jedná se o Smlouvu o půjčce podle Občanského zákoníku, kterou upravují paragrafy 657 a 658.Věřitel přenechává dlužníkovi peníze na úrok a dlužník se zavazuje peníze vrátit i s úrokem v dohodnutém termínu. Půjčka se nemusí týkat pouze peněz, ale je to nejčastější případ.

Jaké jsou náležitosti?

Smlouva o půjčce má určité náležitosti, které zde určitě nesmějí chybět. Je podobná smlouvě o úvěru. Nejprve je třeba identifikovat smluvní strany. Těmi jsou věřitel, který peníze půjčuje, a dlužník, kterému jsou peníze půjčeny. Dlužník se zavazuje věřiteli půjčku splatit, a to buď ve splátkách, nebo jednorázově. Částka se navyšuje o odměnu, tedy úrok. Stanovena je výše půjčené částky a také úrok. Musí být uvedena forma úhrady splátek, doba splatnosti, místo předání nebo číslo účtu, na které jsou splátky zasílány. Přehlednější je zvolit zasílání peněz na účet věřitele, je to i lépe doložitelné. U každé smlouvy jsou uvedeny obchodní podmínky a práva a povinnosti obou stran. Upřesní se reklamační podmínky, forma řešení sporů a vše další, co se přímo do smlouvy nevešlo.

Smlouvu je nutno vždy řádně prostudovat, včetně podmínek a věcí psaných drobným písmem.

Smlouva by měla určitě obsahovat:

praha

brno

jihlava

olomouc

ostrava

plzeň

liberec

ústí nad labem



Financování památek


Pemátky ústecka a litoměřicka

litoměřice

děčín

Chomutov

most

teplice


zajímavosti z ústecka a litoměřicka

Ústecko a Litoměřicko je piné zajímavých historických a sakrálních parnátek. Tyto kraje přímo vybízí k výletům po těch nejvěhlasnějších stavbách. Jako první stojí za zmínku kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem, který byl postaven v novogotickém slohu a uchovává oltář z roku 1498.